Kategorie

Konfitury i Przetwory


Naturalne konfitury i przetwory bez dodatkowych substancji

Konfitury i przetwory to oczko w naszej firmie. Technologie i procedury wytwarzania są bardzo proste. Nie używamy polepszaczy, konserwantów otrzymywanych drogą chemiczną, czy jakiś innych niebezpiecznych dla zdrowia związków. Nie ma glutaminianów oraz innych pochodnych substancji.

W prostocie tkwi cały sekret naszych konfitur i przetworów. Produkując dla państwa nasze konfitury przyjęliśmy bardzo proste założenie, a mianowicie róbmy to tak, jak by to było dla samego siebie.

Proces tworzenie konfitur

Dlatego nasze konfitury cieszą się takim uznaniem wśród naszych klientów. Smak swój zawdzięczają ciężkiej pracy wielu osób. Bo np : owoce żurawiny błotnej są zbierane z terenów bagnistych na, których ona występuję. Najczęściej są to tereny Warmii  i Mazur na których owa żurawina rośnie w bardzo licznych ilościach a do tego jest nie zanieczyszczona przez przemysł, drogi oraz inne zanieczyszczenia.

Takie owoce trafiają do naszej manufaktury soków i konfitur gdzie je przerabiamy. Cały proces nie jest skomplikowany owoce są myte rozdrabniane dodajemy cukier, który w zasadzie jest jedynym konserwantem w cały słoiku żurawiny. Całość pasteryzujemy metoda zimnej pasteryzacji, aby jak najmniej stracił właściwości leczniczych.

Podobnie rzecz ma się z malinami, które również pochodzą z terenów ekologicznych, nie zanieczyszczonych z dala od przemysłu.

Owoce, które używamy przy produkcji Konfitury malinowej  to leśne dziko rosnące maliny. Przywożone z  terenów podkarpacia. Charakteryzują się tym iż są małe bardzo drobne, ale za to bardzo soczyste i słodkie.

Kilka słów o naszych dżemach

Dżem imbirowy czy dżemy aroniowe lub a czarnej czy czerwonej porzeczki to kolejne rodzaje konfitur jakie państwu oferujemy. Tak jak przetwory z malin czy żurawiny te również nie zawierają konserwantów. A tężenia owoców uzyskuje się poprzez dodanie naturalnych pektyn obecnych głównie w cytrusach lub innych owocach.

Polecamy również produkt jakim jest dżem z owoców jarzębiny jest to bardzo wartościowa konfitura, która mimo swoich walorów smakowych zawiera mnóstwo dobroczynnych właściwości. A mianowicie polecana jest przy problemach nerkowych a w szczególności przy kamicy nerkowej, problemach z wydolnościami nerek. Zawiera również dużo witaminy C jak również pomoże przy problemach ze wzdęciami i zaparciami.

Cytrynki w zalewach

Kolejnymi przetworami, które oferujemy państwu to cytrynki w zalewach. Rodzaje są na prawdę różne. Min cytrynki z syropem z czarnego bzu, z żurawina, z rumem, z imbirem i miodem, z anyżem i anyżówka itp. Właściwości tych cytrynowych przetworów oprócz przeziębienia pomagają również w innych dolegliwościach bo np: żurawina wspomaga układ moczowy, czarny bez jest napotny i łagodzi objawy grypy a rum działa kojąco na jesienna chandrę. 

 Kosztując nasze przetwory w pamięci wracają wspomnienia dziecięcych lat spędzonych u babci na wsi oraz zajadanie się rarytasami z przydomowej spiżarni.

Znajdź nas na

789 221 035 biuro@wyrobynaturalne.com

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail.

Sklepy internetowe Nowy Sącz

Już teraz zapisz się do newslettera
i otrzymaj kod rabatowy!