Kategorie

Oscypek i ser góralski


Oscypki i sery z pokoleniowej receptury.

Oscypki i sery to produkty najwyższej jakości produkowane z najwyższą starannością, według starej przekazywanej z dziada pradziada receptury. Choć technologia jego wytwarzania zmienia się z biegiem lat jakość i tradycja są u nas najważniejsze. Produkcja oscypka jest na prawdę wymagająca. Do wędzenia używa się tylko drzewa Bukowo-olchowego. Przez co uzyskuje się piękny kolor gotowego produktu. Smak natomiast to receptura lata doświadczenia i serce które trzeba włożyć w cały proces produkcji, aby uzyskać wyjątkowy ser.

Oferowane przez nas produkty to oscypki, sery, gałki, bundz, bryndza oraz korboce.

Góralskie Oscypki z sera owczego

Oscypek to tradycyjny ser owczo krowi najlepiej smakuje między majem a październikiem kiedy to owce pasą się już na halach zjadają wtedy świeżą trawę, bez chemii, konserwantów sztucznych dodatków. Ten niepowtarzalny smak oscypka można uzyskać tylko dzięki tradycji i niezmiennej recepturze. Gałki to mniejsze formy oscypka kształtem przypominają beczułki a ich rodzaje zależą w zasadzie od wyobraźni osób produkujących. Gałki mogą być tradycyjne tzn robione według receptury jak oscypek czyli z mleka owczo krowiego w proporcji 70% mleka owczego i 30% mleka krowiego. Mogą również być zrobione z mleka krowiego lub w 100% z mleka owczego. Co do smaku rodzaje gałek zachwycają rozmaitością ponieważ są gałki bardziej słone łagodne maślane. Są też beczułki z dodatkami np z czarnuszką, żurawiną czosnkiem itp. Gałki i sery które oferujemy są idealne na grilla. A jeżeli je połączymy z żurawina lub boczkiem albo miodem uzyskamy eksplozje smaku, która na pewno nas zachwyci.

Bunc w różnych smakach

W naszym repertuarze smaków warto również docenić bunc. Jest to ser smakiem i konsystencja podobny do mozzarelli. Natomiast jego walory smakowe są o niebo lepsze od tradycyjnego włoskiego sera. Bunc to pierwsza forma jaka musi przybrać ser by stać się oscypkiem. Jednak często zostaje w takiej postaci ponieważ amatorów Bunca w całej Polsce jest bardzo dużo. W naszej ofercie znajda państwo jeszcze inne rodzaje tego szlachetnego sera a mianowicie bunc w czosnku niedźwiedzim jest to solona kulka sera obtoczone drobno siekanym czosnkiem. Bunc wędzony to ser z wierzchu twardy i słony w środku aksamitny i delikatny połączenie tych dwóch przeciwieństw daje rozkosz dla podniebienia. Nie można zapomnieć również o buncu z chilii który zaspokoi wszystkich amatorów ostrych smakow .

Bryndza to ser głównie z mleka owczego do smarowania mocno słona o charakterystycznym smaku.

Korbacze idealne na przekąskę.

Korboce do sznurki wytwarzane głównie z mleka krowiego dzięki czemu zawdzięczają swoją elastyczność. Idealnie nadają się jako przekąska przy piwie jak również dodatek podczas różnych uroczystości na wesele, chrzciny itd.

 Nasza oferta na sery i oscypki jest bardzo duża ciagle ją poszerzamy od jakiegoś czasu mamy również sery kozio- krowie. Nasze produkty są wytwarzane w najwyższym standardzie, jakość , tradycja i świeżość są naszym mottem. Codziennie dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty zadowalały wszystkich naszych klientów, a nasze oscypki i sery rozpieszczały ich podniebienia.

Podane masy netto we wszystkich poroduktach mogą się nieco różnić z uwagi na to iż oscypki i sery to wyrób manufakturowy. Wytwarzany ręcznie dlatego waga gotowego wyrobu może odbiegać od wskazanej plus minus 10%  

Znajdź nas na

789 221 035 biuro@wyrobynaturalne.com

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail.

Sklepy internetowe Nowy Sącz

Już teraz zapisz się do newslettera
i otrzymaj kod rabatowy!