Kategorie

Śliwowice


Śliwowica marzenie nie jednego smakosza wódek. Często robiona po kryjomu, nielegalnie.  

"Przy parnicku w nocy siedzi baca to jest jego ulubiona praca" jak mówią słowa jednej z kapeli góralskich. Dziś już dostępna legalna może cieszyć nie jednego amatora swoją obecnością na stole.

Prawdziwa Śliwowica Łącka

Nasza firma posiada kilka rodzajów śliwowicy. Pierwsza i zarazem matka wszystkich odmian śliwowicy to "Śliwowica Łącka". Wytwarzana od pokoleń w gminie Łącko z dziada pradziada. Receptura na jej wytwarzanie choć nie jest tajemnicą stanowi nie lada wyzwanie dla ludzi, którzy zgłębili jej arkana, a mimo to sprawia trudność z wytworzeniem. Do produkcji śliwowicy trzeba wkładać całe swoje serce. Nieodzownym elementem przy produkcji jest użycie najlepszych śliwek. Idealna odmianą jest węgierka zbierana z Łąckich sadów, gdzie panuje tam specyficzny mikroklimat, a owoce zachwycają smakiem oraz naturalnym wzrostem bez zbędnych chemicznych dodatków. Tylko takie owoce trafiają do produkcji śliwowicy. Zebrane trafiają do beczki w której zachodzi proces fermentacji po odpowiednim okresie ok 2-3 miesięcy tak przygotowany zacier trafia do destylatora gdzie otrzymujemy końcowy efekt w postaci śliwowicy. Ciekawostka jest, że stu kilogramów śliwek wychodzi Ok 7-9 litrów śliwowicy. Śliwowica Łącka oryginalna jest o mocy 70% aczkolwiek bywają mocniejsze nawet 80% osobniki.

Inne rodzaje śliwowic

Kolejnym rodzajem śliwowicy jest nasza Białcańsko Gorzolka śliwowica produkowana z najlepszych rodzaju śliwek nieco słabsza o mocy 63%. Kilkakrotna destylacja Bialcanskiej śliwowicy daje nam bardzo łagodny smak. Można ja pic bez popicia i nawet jej wysoki procent alkoholu nie sprawia problemu. Bardzo aromatyczna woń węgierki sprawia, że zapach sliwowicy jest wyczuwalna w całym pomieszczeniu. Śliwowica Bialcansko jest idealna na długie zimowe wieczory. Można ja pic sama albo razem z herbata. Idealnie sprawdzi się również jako baza do drinków.

Nasze śliwowice to majstersztyk w swoim rodzaju. Ich produkcja choć nie jest skomplikowana wymaga nie lada wiedzy i doświadczenia aby wyprodukować na prawdę wyjątkowy i charyzmatyczny alkohol. W swoim asortymencie posiadamy również śliwowice o mniejszej mocy na przykład dla ludzi, którzy kochają smak i aromat śliwek ale nie przepadają za mocnym alkoholem polecamy śliwowicę o mocy 38% która smakiem i aromatem jest taka sama jak ta która ma moc 63%.

Wszystkich którzy będą przejazdem lub są na wczasach zapraszamy na degustacje naszej śliwowicy.

Znajdź nas na

789 221 035 biuro@wyrobynaturalne.com

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail.

Sklepy internetowe Nowy Sącz

Już teraz zapisz się do newslettera
i otrzymaj kod rabatowy!