Kategorie

Miody Pitne


Miód pitny zaliczany jest do napojów alkoholowych, które wyróżniają się smakiem i zapachem. To produkt tradycyjny, znany już od starożytności, który ceniony jest zarówno przez miłośników słodkich alkoholi, jak i wytrawnych.

To produkcji miodu pitnego używa się miodu pszczelego. Powstaje on jako efekt fermentacji miodu rozcieńczonego wodą, do którego dodaje się naturalnych składników: aromatycznych ziół, przypraw bądź owoców. To połączenie, wraz z długim czasem leżakowania alkoholu, niekiedy 10-cio letnim, odpowiada za niezwykły aromat trunku.

Miody pitne można podzielić na różne rodzaje, które zależą od proporcji miodu pszczelego oraz wody. Wyższe stężenie wody oznacza lepszą jakość napoju, a także inny smak. I tak wyróżnić można półtoraki, dwójniaki, trójniaki, czwórniaki. Półtoraki i dwójniaki są zazwyczaj miodami słodkimi, zaś czwórniaki zalicza się do trunków raczej wytrawnych.

W naszym sklepie znajdziesz tradycyjne, pełne smaku miody pitne różnego rodzaju. Sprawdź, co możemy Ci zaproponować!

Smak miodu pitnego

Miód pitny to alkoholowy trunek, którego bazę stanowi miód rozcieńczony wodą. Jego smak zależy od tego, jakie są proporcje użytych podczas produkcji składników i jak bardzo rozcieńczony został napój.

I tak w przypadku miodu typu półtorak jego smak będzie słodki, trójniak będzie z kolei półsłodki, podczas gdy miód pitny czwórniak będzie odpowiadał zwolennikom nieco bardziej wytrawnych aromatów. Wybór produktu zależeć powinien zatem od tego, co każdemu z nas smakuje.

Podczas produkcji tradycyjnych alkoholi, jakimi są miody pitne, używa się również różnego rodzaju przypraw korzennych, soków owocowych czy ziół, które wpływają na smak napoju. Dodatkowo na to, jak smakuje miód pitny, wpływać będzie długość jego leżakowania.

Właściwości zdrowotne miodu pitnego

Mogłoby się wydawać, że zaliczany do alkoholi miód pitny nie będzie posiadał żadnych właściwości zdrowotnych. Nic bardziej mylnego!

Znaną od wieków metodą na przeziębienie jest picie miodu pitnego na ciepło. Działa on wtedy wzmacniająco na układ odpornościowy i przyspiesza regenerację organizmu.  Spożywanie miodu pitnego w ograniczonych ilościach korzystnie wpływa na układ nerwowy oraz trawienny.

Miód pitny - jakie są jego rodzaje?

Ze względu na różne sposoby produkcji, stopień rozcieńczenia, intensywność oraz zawartość alkoholu wyróżnia się różne rodzaje miodów pitnych:

• Miód pitny półtorak — produkowany jest on z 1 części objętości miodu i 0,5 części objętości wody.

• Miód pitny dwójniak — zawiera 1 część objętości miodu i 1 część objętości wody.

• Miód pitny trójniak — wytwarzany jest z 1 część objętości miodu i 2 części objętości wody.

• Miód pitny czwórniak — składa się z 1 części objętości miodu i 3 części objętości wody.

W naszym sklepie znajdziesz miody pitne z każdej wymienionej grupy, które wyróżnia zdecydowany smak i intensywny charakter. Możesz je kupić dla siebie, lecz również wybrać jako doskonały prezent z różnych okazji.

W naszej ofercie znajdują się miody pitne naturalne, lecz również np. miód pitny o posmaku jabłkowym, a także miód pitny z korzennymi dodatkami - grzaniec. Nasz sklep stawia na produkty wysokiej jakości, produkowane tradycyjnymi metodami, od zaufanych dostawców.

Sprawdź nasze propozycje i złóż zamówienie w naszym sklepie internetowym!

Jak pić miody pitne?

Chcesz dowiedzieć się, jak pić miód pitny? Czy pić je solo, czy lepiej łączyć je z jakimiś dodatkami?

Alkohol ten możesz pić samodzielnie, zarówno na ciepło (tutaj doskonale sprawdzi się miód pitny typu grzaniec bądź z dodatkiem goździków, cynamonu), jak i na zimno. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się półtoraki i dwójniaki. Z kolei trójniaki oraz czwórniaki doskonale smakują z dodatkiem np. skórki cytrynowej, cynamonu czy imbiru. Miody pitne sprawdzą się również jako dodatek do orzeźwiających drinków.

Znajdź nas na

789 221 035 biuro@wyrobynaturalne.com

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail.

Sklepy internetowe Nowy Sącz

Już teraz zapisz się do newslettera
i otrzymaj kod rabatowy!