Pierzga 100g

Pochodzenie:Polska
Cena brutto: 42,00 zł
Poleć znajomym
 • Opis produktu

 • Masa netto

 • Dostawa

 • Firma

 • Pierzga pszczela stanowi najbardziej podstawowy pokarm dla tych owadów. Jest wytwarzana w ulu i stanowi mieszaninę pyłku kwiatowego ze śliną i obnóżami, umieszczanej przez pszczoły w plastrach. Tak przygotowana mieszanka ulega fermentacji w obecności kwasu mlekowego, w efekcie czego dochodzi do powstania pierzgi. Nie jest to tak popularny produkt jak miód czy pyłek kwiatowy, jednak cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Jednocześnie, dostępność pierzgi jest niewielka ze względu na to, że pszczelarze z oczywistych powodów nie mogą pozyskać jej zbyt wiele, nie pozbawiając pszczół pokarmu.

  Pierzga charakteryzuje się dość ciemną barwą i nieregularnym kształtem. Jest stosunkowo twarda i charakteryzuje się niezbyt przyjemnym, lekko kwaskowatym smakiem. Ze względu na wątpliwe walory w tym zakresie, często dodaje się pierzgę do miodu, niwelując w ten sposób niekorzystny smak.

  Jest ona uważana za jeden z najkorzystniejszych z punktu widzenia ludzkiego organizmu produktów spożywczych. Dostarcza szerokiej gamy witamin i minerałów w przyswajalnej formie, między innymi witamin A i E, a także kompleksu witamin z grupy B, magnezu, sodu, wapnia i potasu. Wszystkie te składniki, ze względu na zawartość enzymów trawiennych pszczół, są bardzo łatwo przyswajalne dla ludzkiego organizmu.

  Pierzga doskonale sprawdza się jako środek wzmacniający organizm. Jest polecana osobom zapracowanym, nerwowym i prowadzącym intensywny tryb życia - pomaga bowiem uzupełnić najbardziej podstawowe braki w organizmie, a jednocześnie poprawia wygląd zewnętrzny.

  Podobnie jak miody czy pyłek pszczeli, również pierzga jest polecana jako środek wspomagający w poprawianiu odporności, tak istotnej w okresie infekcyjnym. Ze względu na bogactwo witamin oraz minerałów może również wpłynąć pozytywnie na ogólny stan organizmu i tym samym skrócić czas trwania infekcji oraz ograniczyć ich ilość.

 • 100 g 

 • Zamówienia są realizowane w tym samym dniu jeżeli zostaną złożone i opłacone przed godziną  11, jeżeli zamówienie zostanie złożone w późniejszych  godzinach jego realizacja będzie dopiero w  kolejnym dniu roboczym.

  Wszystkie zamówienia, które wpłyną do nas w czwartek po godzinie 11 realizowane są dopiero w poniedziałek. Wynika to z faktu iż nie wysyłamy paczek w piątek, aby uniknąć przetrzymywania ich przez cały weekend u firmy przewozowej. 

  Wybierając opcje przesyłki express 24H oznacza to, że firma kurierska gwarantuje dostarczenie przesyłki w 24h od momentu jej odebrania od nadawcy. Usługa realizowana jest  tylko i wyłącznie w dni robocze od poniedziałku do piątku. 

  Jeżeli zależy państwu na dostarczeniu przesyłki w sobotę proszę skorzystać z opcji paczkomat. A w uwagach do zamówienia proszę wyrażenie woli dostawy w weekend. 

  Poniżej prezentujemy koszty dostawy:

  • Przesyłka kurierska Standard do 48h: cena: 18.99 zł ,cena pobranie: 24.99 zł
  • Przesyłka Kurierska Expres do 24h: cena: 24.99 zł ,cena pobranie: 30.99 zł
  • Paczkomaty Inpost: cena: 15.99 zł ,cena pobranie: 15.99 zł
 • Wyroby Naturalne Sp. z.o.o

  ul. Środkowa 115,
  34-405 Białka Tatrzańska

  NIP 736-172-26-17

Informacje o nas

Sprzedażą produktów naturalnych zajmujemy się od ponad 30 lat. Jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Więcej informacji

Nasze produkty

Wyroby, które oferujemy Państwu są najwyższej jakości. Pozbawione konserwantów, polepszaczy, glutaminianów i innych szkodliwych substancji. Co dziennie dokładamy wszelkich starań, aby rzeczy, które oferujemy Państwu spełniały wszelkie oczekiwania.

Więcej informacji

Znajdź nas na

789 221 035 biuro@wyrobynaturalne.com

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail.

Sklepy internetowe Nowy Sącz

Już teraz zapisz się do newslettera
i otrzymaj kod rabatowy!