Miód malinowy jest odmianą, o której nie słyszy się zbyt często. Niesłusznie, bowiem jest on nie tylko pyszny, ale również bardzo korzystny dla zdrowia. Jednocześnie, jego dostępność jest niewielka przez wzgląd na niedużą ilość surowca, z którego pszczoły mogłyby wytworzyć miód. Choć samych krzaczków nie brakuje, to do powstania miodu niezbędne są kwiaty malin, które pojawiają się przez około 4 tygodnie w całym roku (z reguły dwa razy do roku, po około 2 do 3 tygodni). Jak widać, na zebranie nektaru jest naprawdę niewiele czasu - dlatego też malinowa odmiana miodu jest towarem stosunkowo deficytowym.
Jeśli chodzi o smak tego miodu, jest on nietypowy: lekko kwiatowy, z wyczuwalną nutką letnich malin. Co ciekawe, może on być nawet lekko kwaskowaty, w zależności od poziomu słodyczy zebranych kwiatów.
W skład tego miodu wchodzi wiele bardzo korzystnych dla zdrowia witamin, minerałów i innych substancji. Znaleźć tu można między innymi kwas jabłkowy czy cytrynowy, ale również szereg witamin z grupy B czy fosfor, potas, wapń i magnez.
Malinowa odmiana miodu jest produktem wysokoenergetycznym. Dzięki temu może wspomóc prawidłowe funkcjonowanie organizmu osób przemęczonych i wyczerpanych (zarówno fizycznie, jak i psychicznie). Świetnie sprawdzi się również dla dzieci, które potrzebują dużych dawek energii dla prawidłowego rozwoju.
Miód świetnie wzmacnia, a dodatkowo poprawia samopoczucie. Jak większość jego odmian, również wersja malinowa wykazuje działanie wzmacniające odporność i antybakteryjne. Pomaga ukoić nerwy i wspiera optymalną pracę układu nerwowego, dzięki czemu doskonale sprawdzi się również u osób znerwicowanych różnymi życiowymi sytuacjami.
Ta odmiana miodu wpływa również pozytywnie na pracę układu krwionośnego, obniżając ciśnienie krwi oraz poprawiając krążenie. Tym samym sprawdzi się u osób, które cierpią z powodu schorzeń wyżej wskazanego układu.