Łemkowska Nalewka Żurawinowa

Pochodzenie:Polska
Producent:Wyroby Naturalne

Wersje produktu:

Cena brutto: 39,00 zł
Poleć znajomym
 • Opis produktu

 • Pojemność i Moc

 • Dostawa

 • Krzewinki zimozielone, tak mówią o krzewach żurawiny uczeni ludzie. Jest to roślina należąca do rodziny wrzosowatych. W Polsce wyróżnia się dwa gatunki: żurawina wieloowocowa i żurawina błotna. Jednak za największych producentów żurawiny uznaje się Stany Zjednoczone, Kanadę, Wielką Brytanię i Holandię.

  Łemkowska Nalewka Żurawinowa jest to wykwintny trunek, coraz bardziej znany i porządny. Jest to połączenie dwóch różnych smaków, słodkiego i kwaśnego, które jest wyśmienite. W zapachu mocno intensywna, wyczuwalne całe owoce żurawiny. Ma ona mocno intensywny kolor.

  W Polsce roślina kwitnie od czerwca do sierpnia, natomiast zbiory trwają od połowy września do listopada. Występuję na całym niżu, aż po Podkarpacie. Najczęściej spotykana na torfowiskach wysokich oraz w borach bagiennych, ponieważ wymaga kwaśniej i mocno wilgotnej gleby.

  Ludzie od wieków wykorzystują zarówno owoce jaki i liście żurawiny, szczególnie w medycynie naturalnej. Jest to ceniona roślina, zyskująca coraz większą popularność, a jej jadalne owoce spożywa się bezpośrednio albo wykorzystuje w przetworach wykonywanych w domu, takich jak: soki, dżemy, syropy i nalewki. Doskonale podkreśla smak wielu mięs.

  Owoce żurawiny są bogate w cenne kwasy organiczne, m.in. cytrynowy, galusowy, benzoesowy i chinowy. Oprócz wymienionych wyżej kwasów jest tam dużo witamin E, C, B1, B2 oraz prowitaminy A. W żurawinie zawarte są również antocyjany, czyli naturalne barwniki, które wpływają na naczynia krwionośne, działając ochronnie. Owoce dostarczają wiele soli mineralnych tj. miedź, żelazo, wapń, glin, cynk, srebro, jod i kobalt, tak bardzo potrzebnych do życia. W liściach z kolei obecna jest arbutyna, czyli glikozyd fenolowy.

  Kwas hipuronowy pozytywnie wpływa na organizm, przez co ma silne działanie antybakteryjne. Żurawina pomaga zwalczać bakterie m. in. żeby przed pojawieniem się próchnicy. Ostatnio jest także stosowana jako dodatek przy leczeniu anemii i nadciśnienia tętniczego.

  Żurawina ma szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie. Szczególnie zaznajomione są z nią kobiety, ponieważ większość z nich przechodzi zapalenie układu moczowego, przynajmniej raz w życiu. To właśnie kobiety są bardziej narażone na takie problemy. Owoce żurawiny skutecznie wypłukują bakterie ze ścianek pęcherza moczowego. Oprócz zapalenia pęcherza, stosowanie żurawiny pomaga w zapobieganiu rozwoju miażdżycy, zakrzepów krwi
  i powstawania kamieni nerkowych, które są uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu człowieka. Jest stosowania również przy chorobach sercowych, utrzymuje cholesterol na dobrym poziomie. Można powiedzieć, że staje się lekiem na choroby cywilizacyjne XXI wieku.

   

 • 200 ml

  17% obj. alk.

 • Zamówienia są realizowane w tym samym dniu jeżeli zostaną złożone i opłacone przed godziną  11, jeżeli zamówienie zostanie złożone w późniejszych  godzinach jego realizacja będzie dopiero w  kolejnym dniu roboczym.

  Wszystkie zamówienia, które wpłyną do nas w czwartek po godzinie 11 realizowane są dopiero w poniedziałek. Wynika to z faktu iż nie wysyłamy paczek w piątek, aby uniknąć przetrzymywania ich przez cały weekend u firmy przewozowej. 

  Wybierając opcje przesyłki express 24H oznacza to, że firma kurierska gwarantuje dostarczenie przesyłki w 24h od momentu jej odebrania od nadawcy. Usługa realizowana jest  tylko i wyłącznie w dni robocze od poniedziałku do piątku. 

  Jeżeli zależy państwu na dostarczeniu przesyłki w sobotę proszę skorzystać z opcji paczkomat. A w uwagach do zamówienia proszę wyrażenie woli dostawy w weekend. 

  Poniżej prezentujemy koszty dostawy:

  • Przesyłka kurierska Standard do 48h: cena: 18.99 zł ,cena pobranie: 24.99 zł
  • Przesyłka Kurierska Expres do 24h: cena: 24.99 zł ,cena pobranie: 30.99 zł
  • Paczkomaty Inpost: cena: 15.99 zł ,cena pobranie: 15.99 zł

Informacje o nas

Sprzedażą produktów naturalnych zajmujemy się od ponad 30 lat. Jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Więcej informacji

Nasze produkty

Wyroby, które oferujemy Państwu są najwyższej jakości. Pozbawione konserwantów, polepszaczy, glutaminianów i innych szkodliwych substancji. Co dziennie dokładamy wszelkich starań, aby rzeczy, które oferujemy Państwu spełniały wszelkie oczekiwania.

Więcej informacji

Znajdź nas na

789 221 035 biuro@wyrobynaturalne.com
Strony internetowe Nowy Sącz