Żurawina jest jednym z najbardziej prozdrowotnych owoców na świecie. Regularne spożywanie zawierających ją soków może pomóc w walce z zapaleniami pęcherza, a także podczas chorób ogólnie.. Czym wyróżnia się ta roślina i skąd się wzięła?
Bogactwo witamin i minerałów
Żurawina to roślina zimozielona, z której pozyskiwane są czerwone owoce o cierpkim smaku. Sok z nich może być nieco kwaskowaty, dlatego niektórzy preferują dosładzanie go miodem.
Jednak nie tylko smak ma znaczenie, jeśli idzie o sok z żurawiny. Przede wszystkim - produkt pozyskany z owoców zapewnia szeroką gamę witamin oraz minerałów, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W jej składzie znaleźć można między innymi naturalny antyoksydant, czyli witaminę C, witaminę A, która odpowiada za procesy regeneracji naskórka (i nie tylko), a także niektóry witaminy z grupy B, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowanie układu nerwowego.
W składzie żurawiny (a także soku z niej przygotowanego) znaleźć można również niektóre minerały, jak na przykład potas czy jod.
Dla zdrowia pęcherza
Jak już wyżej wspomniano, sok z żurawiny jest znanym środkiem pomagającym w walce z chorym pęcherzem. Szczególnie kobiety, ze względu na specyficzną budowę cewki moczowej, zapadają na różnego rodzaju schorzenia pęcherza i układu moczowego.
Dzięki lekko kwasowemu odczynowi soku z żurawiny, można niejako "zdezynfekować" moczowód, tym samym pozbywając się z układu moczowego nadmiaru niekorzystnych bakterii. Jednocześnie, dla osób u których schorzenia pęcherza pojawiają się regularnie - sok z żurawiny może być stosowany jako środek zapobiegawczy.